انجمن آثار و مفاخر فرهنگی چهارمحال و بختیاری فعال می‌شود

۵ اسفند ۱۴۰۱ | کد خبر : 54

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی چهارمحال و بختیاری فعال می‌شود

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: فعال سازی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان در جهت پاسداشت آثار و جایگاه آنان در دستور کار است.

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: فعال سازی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان در جهت پاسداشت آثار و جایگاه آنان در دستور کار است 
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الله شیروانی در نشست گروه کاری فرهنگی و اجتماعی گفت: مطابق سنوات گذشته، همایش بزرگداشت «حکیم نظامی» در فرهنگسرای شهرکرد برگزار خواهد شد.
سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: اجرای گروه موسیقی و اجرای نمایش «لیلی و مجنون» از جمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای این همایش است. شیروانی افزود: نشست تخصصی بررسی جایگاه «حکیم نظامی» در زبان، فرهنگ و هویت ایرانی نیز با حضور چند تن از صاحب‌نظران، اعضای هیئت علمی و پژوهشگران حوزه ادبیات استان برگزار می‌شود. 
وی برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی، بازخوانی آثار نظامی، برگزاری همایش قصه‌گویی با محوریت آثار نظامی، تولید و رونمایی یک اثر هنری و برگزاری نشست‌های ادبی در شهرستان‌ها با موضوع تبیین جایگاه «نظامی گنجوی» را از دیگر برنامه‌های مدنظر برای پاسداشت مقام این شخصیت ایرانی عنوان کرد و افزود: فضاسازی شهری در قالب‌های مختلف هنری نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.
سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مطرح کرد: فعال سازی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی چهارمحال و بختیاری در جهت پاسداشت آثار و جایگاه آنان در دستور کار است. شیروانی ضمن اشاره به تشکیل شورای گسترش و ترویج زبان و ادبیات فارسی، گفت: این طرح ملی بوده و اجرای آن در استان نیز درحال پیگیری می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: اقدامات مذکور در راستای معرفی هرچه بهتر مفاخر ملی و استانی انجام می‌شود که در نهایت می‌تواند منجر به ارتقای شاخص‌های فرهنگی و بهره‌گیری از منابع فرهنگی، هویتی و ادبی شود.
 

. . .

گالری

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.